Utvecklingsavdelningen

Lyssna

Utvecklingsavdelningen arbetar med varierande frågor inom området utveckling som integration, näringsliv, kommunikation, kultur- och fritid samt arbetsmarknadsfrågor.

Näringslivsenheten

Näringslivsutvecklare
Conny Nordendahl
Telefon: 0930-143 85
Mobiltelefon: 0730-34 55 50
E-post: conny.nordendahl@nordmaling.se

Kommunikationsenheten

Kommunikatör
Elizabet Westerlund
Telefon: 0930-140 18, 070-244 51 93
E-post: elizabet.westerlund@nordmaling.se

Integrationsenheten

Flyktingsamordnare
Mike Tekeste
Telefon:  070-511 30 26
E-post: mike.tekeste@nordmaling.se  

Flyktingassistent
Nina Norrman
Telefon: 070-511 31 26
E-post: nina.norrman@nordmaling.se

Arbetsmarknadsenheten

Samordnare FINSAM/Arbetsmarknadskonsulent
Maria Dalid
Telefon: 0930-143 82
E-post: maria.dalid@nordmaling.se

Kultur- och fritidsenheten

Bibliotek

Kultur- och fritidschef
Kristina Kalén
Telefon:  070-271 48 78
E-post: kristina.kalen@nordmaling.se  
 
Bibliotekarie
Johanna Dahlgren
Telefon: 0930-141 74
E-post: johanna.dahlgren@nordmaling.se
 
Barn- och skolbibliotekarie
Helena Andersson
Telefon: 0930-141 71
E-post: helena.andersson@nordmaling.se

Bibliotekarie
Ida Larsson
Telefon: 0930-141 70
E-post: ida.larsson@nordmaling.se

Biblioteksassistent
Karin Engman
Telefon: 0930 141 72
E-post: karin.engman@nordmaling.se

Musikskola

Musikledare
Peter Sigfridsson
Telefon: 0930- 141 46
E-post: peter.sigfridsson@nordmaling.se

Musiklärare
Jan Svensson
Telefon: 0930- 141 46
E-post: jan.svensson@nordmaling.se

Musiklärare
Peter Jakobsson
Telefon: 0930- 141 46
E-post: peter.jakobsson@nordmaling.se

Musiklärare
Karin Boman
Telefon: 0930- 141 46
E-post: karin.boman@nordmaling.se

Kontaktperson: Helen Sundström Hetta